- Почетна
- ПРЕПОРУЧУЈЕМО
- СРБСКА ИМЕНА
- СРБСКЕ СЛАВЕ
- ОЧЕ НАШ
- СЕДАМ СРБСКИХ ЗАПОВЕСТИ
- БЕСМРТНИ ХЕРОЈИ ОТАЏБИНЕ
- Врлине Родољубља - Свети Владика Николај
- СРБИЈА У I СВЕТСКОМ РАТУ
- КЊИГА О МИЛУТИНУ - I део
- КЊИГА О МИЛУТИНУ - II део
- БОЖЕ ПРАВДЕ - Србска химна
- ПОМОЗ БОГ ЈУНАЦИ
- РАТНИ ВЕТЕРАНИ, БРАЋО ПО ОРУЖЈУ – ВРЕМЕ ЈЕ!!!!
- Ветеран рата - Бобан Адамовић
- Вила са Кошара - Невен Милаковић
среда, 1. фебруар 2012.
Политичка исповест једног затвореника
Нисам слепи приврженик ни једне политичке идеологије. Моја идеологија ТО ЈЕ СРБИЈА! А моја тактика, као и моја политика, то је тражење најбољих и најсигурнијих путева и средстава, како би се што боље обезбедио несметани развитак и напредак Србије за дужи низ година у будућности.
Иначе сматрам: да су хришћански морал, миран и спокојан породични и друштвени живот, заснован на правди, национализам и социјална правда, а изнад свега: наш српски солидаризам, – такве ствари и вредности, којима се увек морамо одушевљавати.
Нисам, нити ћу, мислим, икада бити један од оних, који су често пута склони да због неког рђавог Николе омрзну и свога Св. Николу. Напротив, видео сам и срео у своме животу рђавих и злих Никола, али сам ипак и даље остао веран и одан своме крсном имену Св. Николи, односно својој националној идеји и мајци Србији. Видели смо додуше многе који су престали да иду у цркву, зато што су се тамо често сусретали са људима чија су дела сушта противност науке хришћанске. Знамо и то, да су многи чинили и чине из рачуна и интереса оно, што је у самој основи праве љубави и пријатељског пожртвовања. Али, да ли то све може и сме бити оправдан разлог за нас остале: да се не молимо Богу, који нам једино може помоћи; да не жалимо за оним што нам је драго и што нам живот једино чини милим; да не тежимо ономе што ће нас сигурно спасти и да не чинимо оно што треба и што смо уосталом једино и дужни чинити – и као Срби и као људи уопште?
1942. год, заробљеник бр. 6130 (професор Универзитета)
Пријавите се на:
Објављивање коментара (Atom)
Нема коментара:
Постави коментар